Tokyo 2020 Challenge

Letecký ústav ve spolupráci se Škoda Auto, ICON Technology, IT4Innovations národní superpočítačové centrum a Dukla Brno pořádají soutěž Tokyo 2020 Challenge.

Soutěžní úkol je zaměřen na aerodynamická vylepšení doplňků dráhového cyklisty. Nejlepší nápady budou, v rámci příprav na Olympijské hry v Tokiu 2020, testovány českým národním týmem Dukla Brno. Pokud to bude technicky možné, budou tyto výsledky z digitálního tunelu ověřeny měřením v reálném aerodynamickém tunelu.

Soutěže se mohou zúčastnit studenti bakalářského a magisterského studia na technických univerzitách v České republice jako jednotlivci nebo až čtyřčlenné týmy. Hlavní výhra je 12 000 Kč,  odměna za druhé místo je 8 000 Kč a tým na třetí pozici obdrží 7 000 Kč. Ceny budou vyplaceny formou mimořádného stipendia. V případě vícečlenných týmů závisí rozdělení ceny na členech týmu. Všichni účastníci soutěže obdrží upomínková trička s logy soutěže a partnerů.

Pravidla soutěže a registrace – klikněte zde

Harmonogram

Registrace: 5. 2. 2018 – 26. 2. 2018
Termín pro odeslání prezentací: 19. 3. 2018
Vyhodnocení prvního kola: 21. 3. 2018 od 13:00
Druhé kolo soutěže: 22. 3. – 23. 4. 2018
Vyhodnocení druhého kola a slavnostní ukončení soutěže: 25. 4. 2018

Partneři soutěže

Škoda Auto, světový výrobce automobilů, je známa svým dlouhodobým partnerstvím s vrcholovou cyklistikou (Tour de France, Vuelta).  Aerodynamické oddělení Škoda Auto podporuje tuto soutěž jako excelentní průmyslový partner v oblasti aerodynamiky.

ICON Technology je technologická společnost zaměřená na aerodynamiku automobilů a na vývoj unikátních softwarových nástrojů pro simulaci aerodynamiky. Do soutěže poskytuje digitální aerodynamický tunel založený na cloudových technologiích.

Český národní cyklistický tým Dukla Brno dosahuje v dráhové cyklistice světové úrovně. V současné době se plně věnuje přípravám na Olympijské hry v Tokiu 2020.

IT4Innovations národní superpočítačové centrum je součástí Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Nabízí výpočetní prostředky pro česká akademická i průmyslová pracoviště a zaměřuje se na špičkový výzkum v IT oblasti. Do soutěže poskytuje nezbytnou výpočetní kapacitu jeho superpočítačů.