Parametry modelu

Tvorba modelu je v rukou tvého týmu! Od organizátorů dostanete na úvodním briefingu tři komponenty, na kterých vytvoříte vlastní model.

Podvozek slouží k tvorbě modelu auta a také jako interface pro uchycení modelu k měřícímu standu. Podvozek je vyrobený z překližky a je osazen nápravou a koly.

Interiér bude vytvářet vnitřní prostor pro pasažéry. Pozice interiéru je volitelná a omezena v podélném směru výřezy na platformě pro kola automobilu. Interiér je nutné pevně spojit s podvozkem, nejlépe pomocí lepidla.

Heatbox, imituje zdroj tepla v automobilu a je potřeba chladit. Heatbox může být umístěný kdekoli v modelu auta. Otvory v heatboxu slouží pro instalaci přívodních a odvodních kanálů chladícího vzduchu. Uvnitř heatboxu je topné těleso.

Poznámka: Komponenty jsou součásti modelu automobilu a není povoleno je jakkoli upravovat.


Výroba & design karoserie je čistě na vás. Použijte materiál, který vydrží působení sil v aerodynamickém tunelu při rychlosti 150 km/h a nebude v průběhu měření degradovat, měnit tvar, popřípadě kmitat. Pořadatel si vyhrazuje právo vyřadit ze soutěže model, u kterého je podezření, že se část nebo celý model při měření v aerodynamickém modelu rozkmitá nebo rozpadne.

Poznámka: Vlivem havárie modelu může dojít  k poškození měřící techniky.


Maximální rozměry modelu automobilu jsou odvozeny od evropských norem a převedeny do měřítka 1:10. Vytvořený model nemůže přesáhnout tyto rozměry.

Max délka | 500 mm

Max šířka | 220 mm

Max výška | 180 mm

Kontrola rozměrů modelu bude provedena po odevzdání modelu, nejpozději však den před konáním soutěže. V případě, kdy model nesplňuje stanovené rozměry, bude vrácen soutěžnímu týmu na opravu. Pokud nebude model splňovat rozměry ani v den konání soutěže, bude vyřazen.